Zimní sraz – Cihelna 14.1. 2017

   foto zde:  palis33.rajce.idnes.cz/Zimni_sraz_-_Cihelna_14.1._2017/

   Zas jednou zima, která je opravdovou zimou. Noční mrazy pod 15°C, ve dne mrzne svíčka u nosu. K tomu ještě vločky tak hustě,že je vidět na pár metrů. Tak to je Cihelna 2017.

     Není nás nejvíc. Pak se ale ukáže, že je to spíš výhoda. Na ovál chtějí všichni a nejlépe všichni zaráz. Moje zbožné přání bylo nechat limuzínám ovál a čtyřkolkám zafoukaný prostředek. Za chvíli však každý lítá jak chce, jako motorky na stěně smrti. Chvilkami za sněhovou záclonou není vůbec vidět, kdo ji pověsil. Mirek záclonu prokládá loňskou trávou a stařinou. Na jaře budu těžko vysvětlovat zimní pastvu ovcí, které trávu vyžraly ke kořínkům v driftujících obloucích. Uvidíme, jak Excursionu bude v dubnu slušet secí stroj.

     Za hodinu jsou všichni přihlížející zmrzlí jak to, co padá sobům zezadu. Jen ti na létajících strojích ždímají adrenalin z nátělníků. Je čas na oběd. Letos se majitel vytáh. Prostřeno, jak na velkou svatbu. Talíře s řízky lítají na stůl, jak UFO v Roswellu v sedmačtyřicátým.  Rychlá kávička a vše nanovo. Přidá se i Martin se svou modrobílou Oktávkou na letňácích. Najednou všichni tlačí, jak na veřejných záchodcích. Prostě paráda. Tak vypadá zima 2017. Dobrá zima.

     Nic se na srazu nepřihodilo. Drobný incident mladého Foxe, když chtěl Žigulem ťuknout Caddyho z 68.  Všichni si vzpomněli na Titanik a ledovou kru (pro méně chápavé byl Žigul Titanik). Ale honem do vyhřáté hospody. Kdo měl strach ze sněhových jazyků, vyrazil. Ti odvážnější tím pádem nepřišli o dobrý gulášek. Hlavně však o chvilku klidu a pohody s přáteli, pár hřejivých slov nebo přátelského popichování. Odpoledne přešlo  do soumraku, tmy a hustého sněžení. Kdo byl zdál, tak už vyrazil. Místní z Foxclubu přilili trochu paliva a večer se rozjel naplno. Byla to příjemná sobota. Dobrý start do sezony 2017.